Philips zit in de hoed waar de klappen vallen. Een omzet- en winstwaarschuwing zijn het gevolg.
De omzet over het 4e kwartaal van 2021 zal uitkomen op 4,9 miljard euro, 350 miljoen euro minder dan eerder werd geraamd. Dat heeft te maken met een verstoring in de aanvoer van onderdelen en uitgestelde installaties.
Daarnaast wordt de voorziening voor het terugroepen van beademingsapparatuur met 225 miljoen euro verhoogd tot 420 miljoen euro.
Voor het hele jaar 2021 wordt een omzet verwacht van 17,2 miljard euro, wat 1% lager is op fergelijkbare basis. Een opsteker is de stijging van de orderontvangst met 4%.
Het aandeel heeft nauwelijk speelruimte om de tegenvaller op te vangen. Daarvoor staat de koers te hoog in de bandbreedte. De grafiek op weekbasis geeft aan dat de opgaande herstelbeweging nu gemakkelijk kan stagneren. De ondergrens van de bandbreedte op weekbasis ligt op 29 euro.