Fors verlies Palantir

Het Amerikaanse techbedrijf Palantir is met een winstwaarschuwing gekomen. Tegenvallend is volgens de beleggers de concurrentiekracht op de zakelijke markt, wat Palantir als groeimarkt heeft gezien.

Het kwartaalresultaat van een verlies van 1 dollarcent per aandeel is aanmerkelijk lager dan de raming van een winst van 3 dollarcent per aandeel. De omzet van 473 miljoen dollar is iets lager dan de raming, maar niet iets waar beleggers zich druk om moeten maken. De kwartaalomzet steeg met 26%, die van deze zakelijke markt met 46%. Daarmee lijkt de fundamentele reactie van de beleggers overdreven.

Palantir sloot gisteren 14,2% lager op 9,82 dollar, een verbleekte weergave van de topkoers van 28,50 dollar. Funamenteel is het aandeel niet sterk met een geraamde koers/winst van 50. De marktomstandigheden zijn niet ideaal met bezuinigende overheden en angst voor een recessie.