Brent: Na 108 komt prijsval naar 88 dollar

Brent is vandaag 4,1% lager op 108,84 dollar. VS-president Biden heeft het plan geopperd om in de komende 6 maanden 1 miljoen barrels per dag vrij te maken uit de strategische voorraad.

De olieprijs blijft volatiel door de oorlog in Oekraïne. “Hoewel geopolitieke risico’s de olieprijs op korte termijn kunnen opdrijven, leert de geschiedenis dat de fundamentals op de lange termijn de overhand hebben”, meent Shinwoo Kim, fondsmanager bij TRP.

De natuurlijke evenwichtsmechanismen van de markt blijven van kracht blijven. Intussen hebben de olieprijzen een niveau bereikt waarop Kim wereldwijd een zekere mate van vraagvernietiging verwacht, vooral omdat dit gebeurt tegen de achtergrond van dramatisch hoge prijzen voor andere energiebronnen als steenkool.

Belangrijke steunniveaus zijn voor Brent 108 en 88 dollar.